Mustafa Çifci | Sosyal Medyanın Markalara Sunduğu 5 Avantaj

Sosyal Medyanın Markalara Sunduğu 5 Avantaj

Sosyal medya markalar için tercihten ziyade bir zorunluluk haline gelmiştir. Bu zorunlu ihtiyacın markalara sağladığı 5 avantajı inleyelim.
Sosyal Medyanın Markalara Sunduğu 5 Avantaj

İnternetin yaygınlaşmasıyla birlikte sosyal medya uygulamaları hayatımıza girdi, gelişmeye devam etti ve markalar için yeni pazarlama kanalları haline geldi. Kullanıcıların internette en çok vakit geçirdikleri platformlar sosyal medya platformlarıdır. Bu nedenledir ki markalar için bu platformlar tercihten ziyade bir zorunluluk haline gelmiştir. Markalar için zorunlu hale gelmiş olan sosyal medyanın markalara sunduğu 5 avantajı inceleyelim.

1. Kullanıcılarla İletişimde Olmak

İnternet kullanıcılarının büyük çoğunluğu vakitlerini sosyal medya platformlarında geçirmektedir. Bir çok bilgi ve deneyime bu platformlar üzerinden erişmektedirler. Markalar ürün veya hizmetlerini bu platformlar üzerinde kullanıcılara sunarak potansiyel müşterileri ile çok daha kolay bir iletişim sağlayacaktır.

2. Markanıza Yönelik Kitle Kurmak

Sosyal medya platformlarında, yapacağınız planlamalar doğrultusunda, markanızın ürün ve hizmetleri ile yakından ilgilenen veya ilgilenebilecek bir kullanıcı kitlesi oluşturabilirsiniz.

3. Marka Bilinirliği

Dediğimiz gibi internet kullanıcılarının büyük çoğunluğu bu sosyal medya platformlarında vakit geçirmekte, tam da bu nedenle markanızı kitlelere yaymak ve bilinirliğini arttırmak için bundan daha iyi bir yol olamaz. Ayrıca bunun için ek olarak reklam kampanyalarını da kullanabilirsiniz, eskiden markalar bilinirliğini arttırmak için billboardlar, broşürler hazırlatırdı ve yüksek bütçeler oluştururlardı. Bunlardan çok daha az bütçeler ayırarak sosyal medya reklamları oluşturmak marka bilinirliğinizi çok daha etkili arttıracaktır.

4. Sektörünüzü Takip Etmek

Bulunduğunuz sektörle ilgili en güncel bilgileri sosyal medyada takip edebilirsiniz. Rakiplerinizin paylaşımlarını, aldıkları yorumları, kampanyalarını, ürün sunumlarını bu platformlar sayesinde inceleyerek stratejilerinizi bunlara göre belirleyebilirsiniz.

5. Organik Trafiği Yükseltmek

Sosyal medya üzerinde yaptığınız paylaşımlarda markanıza ait web sitenizin linkini de paylaşarak, sitenize ziyaretçi çekebilir ve bu sayede organik trafiğinizi yükseltebilirsiniz.


Düşüncelerini Paylaş


Sosyal Medyanın Markalara Sunduğu 5 Avantaj” gönderisi için 0 adet yorum yapıldı.

Dijital dünyada yerinizi almak mı istiyorsunuz?
bana ulaşın