Mustafa Çifci | Neden Responsive?

Neden Responsive?

Günümüz dünyasında web siteniz responsive tasarıma sahip değilse, ziyaretçilerinizin site üzerinden size yönelme ihtimallerinde ve potansiyel müşterilerinizde azalma olacaktır.

Günümüz dünyasında web siteniz responsive tasarıma sahip değilse, ziyaretçilerinizin site üzerinden size yönelme ihtimallerinde ve potansiyel müşterilerinizde azalma olacaktır. Responsive bir web sitesinin size neler kazandırabileceğini birlikte inceleyelim.

İşiniz Mobil Platformlarda da Yer Bulur

Kullanıcılar web sitenize birden fazla türde mobil cihazla ulaşıyor. Responsive bir tasarım otomatik olarak birbirinden farklı ekran ölçülerine uyum sağlar. Responsive olmayan bir tasarımda bu durum, yazıların okunmayacak kadar küçülmesine, görsellerin bozulmasına ve ekrana sığmamasına neden olur. Haliyle böyle bir web siteside kullanıcılar için pek çekici değildir.

Geliştirilmiş Kullanıcı Deneyimi

Responsive tasarım, sitenizin tüm mobil cihazlarda tutarlı bir görünüşe sahip olmasını sağlar ve web sitenizin doğru çalıştığı hissini oluşturur. Bu da kullanıcı deneyimi sonucu olarak web sitenizin daha çok ziyaretçi almasını sağlayacaktır.

Optimize Pazarlama

Her firma, hedef kitlesi üzerinden ulaşabileceği en yüksek müşteri sayısına ulaşmak ister. Responsive tasarım ile kampanyalarınız, ürün ve hizmetleriniz mobil ve masaüstü cihazlara entegre bir görünüm sergileyerek daha çok müşteriye ulaşmanızı sağlar.

Arama Motorlarında Görünürlüğünüz Artar

Başta Google olmak üzere tüm arama motorları responsive web sitelerini çok sever. Yerel ve global aramalarda bu siteleri daha fazla ön plana alırlar, haliyle bu durumda ziyaretçi sayınıza yansır.

Konuyla Alakalı Kılar

Eski web sitenizi güncellememek, hali hazırdaki eski ziyaretçilerinizi ve potansiyel müşterilerinizi kaybetmenize neden olur. Modern ve günümüz teknolojileriyle sitenizi yapılandırmak, kullanıcı deneyimini geliştirmekle kalmaz aynı zamanda sizi sitenizin içeriğiyle alakalı kılar.

Mobil cihazlardan masaüstü cihazlara kadar bütün ortamlardan web sitenize ulaşabilecek potansiyel müşterileriniz için; markanız görsel sunumu olan web siteniz çok daha gösterişli olmalıdır. Unutmayın görsellik her şeydir.

Şimdiye kadar yapmadıysanız, web sitenizi responsive bir tasarıma ve çok daha güçlü bir görselliğe kavuşturmak için doğru bir zamandır. 

Hemen Bir Responsive Web Sitesine Sahip Olun!

Kaynak: http://webdesignledger.com/tips/why-a-responsive-web-design-will-help-you-get-more-visitors

Kaynak: http://1mm.com.tr/blog/neden-responsive-olmaliyiz/


Düşüncelerini Paylaş


Neden Responsive?” gönderisi için 0 adet yorum yapıldı.

Dijital dünyada yerinizi almak mı istiyorsunuz?
bana ulaşın