Seo Danışmanlığı

Arama motorlarında üst sıralara çıkmak ve kullanıcılara daha hızlı ulaşabilmek için seo çözümleri.

Seo Nedir?


Seo (Arama Motoru Optimizasyonu), web sitenizin etkileşim ve dönüşüm oranlarını arttırabilmek için kullanıcıların web sitenizi doğal arama sonuçları ile bulabilmesini amaçlayan optimizasyon çaışmalarının tamamıdır.

Bu sayede, marka bilinirliğinizi, ürün veya hizmet satışlarınızı arttırabilir ve uzun vadede etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Seo, getirisi yüksek bir dijital pazarlama aracıdır.

Seo Nasıl Çalışır?


Kullanıcıların, google üzerinden gerçekleştirdiği aramalara ait sonuçlar alaka düzeyine göre sıralanır ve gösterilir. Bu sonuçlar, kullanıcılara sunulmadan önce google algoritmaları tarafından birçok kritere göre süzgeçten geçirilir. Belirlenmiş bu kriterlere göre web sitelerinin optimize edilmesi gerekir.

Web sitesinin yüklenme hızı, içerik düzeni, sayfa kalitesi, mobil uyumluluk gibi başlıca kriterler mevcuttur. Bunların dışında google tarafından henüz açıklanmamış olan daha birçok kriterde bulunmaktadır.

Seo Katmanları

Temel olarak iç ve dış seo olarak 2 katmandan oluşur. Bu katmanlar kendi içlerinde kategorilere ayrılmaktadır.

Site İçi Seo

Bu kısım temel HTML taglarının doğru kullanımı, tasarım ve yazılım taleplerinin karşılanması, web site hızı, mobil uyumluluk, içerik stratejisi, kullanıcı deneyimi gibi kriterlerden oluşur.

Site Dışı Seo

Bu kısım markanızın ve web sitenizin dış platformlarla olan bağlantı ve popüleritesini ilgilendirir. Backlinkler, sosyal medya tanıtımları, marka itibar yönetimi, harita konumu gibi kriterler bu kısımda yer alır.

Seo'nun Amacı Nedir?


Seo sadece Google'a özgü bir yöntem değildir, ancak Google günümüzde en çok tercih edilen arama motoru konumundadır ve işini çok iyi yapmaktadır. Bu nedenle seo denilince akla ilk olarak Google gelmektedir.

Seo ve kullanıcı ilişkisi için şunları söyleyebiliriz;

  • Arama sonuçlarında kullanıcıları en alakalı ve en doğru sonuçlara yönlendirmek,
  • Spam ve zararlı web sitelerini ayıklayarak daha güvenli ve doğal bir internet ortamı oluşturmak,
  • Birçok içeriği kategorize ederek erişim kolaylığı sunmak,
  • Kullanıcı deneyimi ile müşteri memnuniyet oranını arttırarak sürdürmek.

Sonuç olarak seo (arama motoru optimizasyonu) tamamen kullanıcı memnuniyetine odaklanmıştır.

Hazırsanız hemen başlayalım.
teklif al